Reklama
Reklama

Kontakt

Młodzi mistrzowie sportu na zajęciach z doradztwa zawodowego w SP nr 2 w Łomży

 

Aleksandra, Marta i Damian – wschodzące gwiazdy sportu odwiedziły we wtorek 30.09.2018 roku uczniów klasy VII a i VIII b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży podczas zajęć z doradztwa zawodowego. Tematem wiodącym lekcji była prezentacja osób, które odnoszą sukcesy.

Goście przybyli na zaproszenie doradcy zawodowego ŁCRE Anny Borawskiej.

Ola, Marta i Damian są uczniami II klasy Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. Podczas spotkania z młodzieżą z SP2 opowiadali jak zainteresowania sportowe przekształcić w pasję i sposób na życie. Ola trenuje boks, Marta – lekkoatletykę, a Damian – piłkę nożną. Wszyscy troje zgodnie stwierdzili, że mimo iż treningi wymagają sporo poświęceń  i zajmują im sporo czasu (nawet 20 godzin tygodniowo!), to są szczęśliwi, ponieważ mogą realizować swoją pasję. Młodzi mistrzowie są zadowoleni z wyboru szkoły (LMS), w której mogą nie tylko zdobywać wiedzę i przygotować się do matury, ale też trenować ukochaną dyscyplinę sportu.

Bohaterowie spotkania udzielili młodszym kolegom wskazówek, jak dbać o kondycję fizyczną i zdrowy styl życia. Opowiedzieli o swoim rozkładzie dnia, licznych sukcesach, medalach i odznaczeniach oraz jak to się stało, że postanowili poświęcić swoją przyszłość sportowi. Uczniowie SP2 mieli również możliwość obejrzenia filmików z udziałem młodych sportowców z LMS oraz przymierzenia rękawic bokserskich Oli, która udzielała krótkiego instruktażu podstawowych ciosów. Damian opowiedział także o swojej drodze do Łomżyńskiego Klubu Sportowego, która już zaczęła przekształcać się w drogę do… Realu Madryt.

Ta niezwykła lekcja na temat realizacji swoich pasji i zainteresowań na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów SP2. Być może niektórzy z nich zechcą tak jak Ola, Marta i Damian zostać uczniami LMS i stać się gwiazdami sportu.

Młodym mistrzom sportu życzymy kolejnych sukcesów i dziękujemy za spotkanie!

 

Anna Borawska

doradca zawodowy ŁCRE


Współpracujemy z :