Reklama
Reklama

Kontakt

IV Sesja edukacyjno – doradcza

 

26 marca 2018 roku w siedzibie ŁCRE w Łomży po raz kolejny spotkali się pedagodzy i   psycholodzy z placówek oświatowych na sesji z doradcami zawodowymi.

     Tym razem spotkanie zostało zaplanowane w formie warsztatów. Pierwsza część odbyła się w formie zajęć otwartych z doradcami zawodowymi. Zaproponowane ćwiczenia „ Projekt Beta ” i „ Księżyc”,  miały na celu uświadomienie, jak duże  znaczenie ma  wiedza i kompetencje w dokonywaniu wszelkich wyborów i podejmowaniu w życiu  właściwych decyzji. Pojawiły się ciekawe spostrzeżenia i konkluzje w odniesieniu do wykorzystania tych materiałów na zajęciach doradczych w szkołach. Podsumowaniem zajęć był zwiastun filmu „Filozofowie”, który idealnie wpisuje się  w tematykę zajęć doradczych i jak najbardziej może posłużyć do wykorzystania na lekcjach.

Drugą część spotkania prowadziła p. M. Brzozowska, która zaproponowała warsztat. „Od rozpoznania do wychowania”. Wykorzystanie wyników diagnozy do planowania rozwoju szkoły. Wypracowany materiał posłuży do zaplanowania i zaproponowania szkołom wsparcia psychologiczno - pedagogicznego.

Podsumowując spotkanie  zaprosiłyśmy  do udziału w  IV edycji  Quizu dla II klas gimnazjum, który zaplanowany jest na maj 2018.     

 


 

Dziękujemy za aktywność i dobrze spędzony czas

doradcy zawodowi ŁCRE


Współpracujemy z :