Reklama
Reklama

Kontakt

„ Kiedy zaczyna padać śnieg, w sercach dużych i w sercach małych budzi się radość....”

         Kiedy za oknem padał śnieg, a w kalendarzu zostało zaledwie kilka dni do Świąt Bożego Narodzenia, wychowankowie Przedszkola Publicznego nr 1 w Łomży - uczestnicy warsztatów teatralnych „W świecie filmy i teatru” w asyście kolegów i koleżanek z grupy IV Kangurki, przygotowali świąteczne show. Warsztaty realizowane są od października 2016 roku w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE w ramach EFS pt. „Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej” koordynowanego przez Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży.

Dnia 15.12.2018r. dzieci zaprezentowały efekt kilkumiesięcznej pracy w przedstawieniu teatralnym, pt: „Święta to magiczny czas”. Dzieci oraz zaproszeni goście, mogli poczuć się przeniesieni do odległego w czasie i przestrzeni zimowego miasteczka. W tym miejscu, w małej dziewczynce dokonywała się przemiana wewnętrznego smutku w radość, za przyczyną dobrych i serdecznych ludzi, których spotkała na swojej drodze. Sentymentalnej atmosferze przedstawienia sprzyjała nastrojowa ścieżka dźwiękowa, wyszukane oświetlenie i scenki taneczne niczym z nowojorskiego musicalu.

Przedstawienie było autorskim wytworem wyobrażeń Pani Iwony Wiśniewskiej, nauczycielki prowadzącej warsztaty teatralne- reżyserki show. Te zaś nie zostałyby zrealizowane bez koordynującej cały spektakl wychowawczyni Renaty Gronostajskiej, która odegrała rolę narratora i była głównym scenografem, własnoręcznie przygotowując scenę na deskach jedyneczkowego teatru. Za wyszukane stroje niczym z epoki renesansu, odpowiadali rodzice dzieci. Wykazali się oni niezwykłą kreatywnością, dzięki ich dziełom przedstawienie nabrało wyjątkowego charakteru.

Mamy nadzieję, że podobne aranżacje sceniczne zobaczymy jeszcze nie raz w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Łomży.

 

 


Współpracujemy z :