Reklama
Reklama

Wykorzystanie nowoczesnych technologii na etapie edukacji wczesnoszkolnej.

 

ADRESACI: nauczyciele kształcenia wczesnoszkolnego.

CZAS TRWANIA: 3 spotkania po 3 godziny dydaktyczne od godziny 1515 do 1745.

DATA: 21.03.2019; 28.03.2019; 04.04.2019.

CEL SZKOLENIA:

1.  Zapoznanie uczestników ze specyfiką pracy uczniów w wieku wczesnoszkolnym wykorzystujących nowoczesne technologie w uczeniu się.

2.  Zdobycie umiejętności prowadzenia zajęć z komputerem poprzez ich korelację z pozostałymi obszarami edukacji.

3.  Nabycie umiejętności wykorzystania pakietów edukacyjnych w pracy z dziećmi w nauczaniu zintegrowanym.

PROWADZĄCY: Janusz Kossakowski

TYP SZKOLENIA: warsztaty

KOSZT: bezpłatny

ZAPISY NA SZKOLENIE: do 19 03.2019 – przesłane formularzem


Przemoc rówieśnicza - jak prowadzić profilaktykę i interwencję

19.03.2019r.

 

TREŚCI:

1. Podstawy przeciwdziałania przemocy.

2. Problematyka przemocy rówieśniczej na terenie szkoły.

3. Oferta programów profilaktycznych dotyczących przemocy rówieśniczej.

4. Analiza dostępnych programów profilaktycznych.

5. Reagowanie na sytuacje przemocy w szkole.

 

ADRESACI: Pedagodzy, psychologowie, nauczyciele wszystkich typów szkół i placówek

FORMA: Warsztat

START: godz. 15.30

CZAS TRWANIA: 4 godziny dydaktyczne

PROWADZĄCY: Mateusz Rainka - psycholog

ORGANIZATOR: Marta Brzozowska

KOSZT: 30 zł.


Zmiany w nowej Podstawie Programowej

Kościoła Katolickiego
 
 
 
 • Terminy: 29.03.2019 r.  godz. 16.00 ( 4 godz. dydaktyczne)
 • Adresaci: Nauczyciele religii wszystkich typów szkół i placówek

 • Forma: Konsultacje grupowe

 • Treść: Zapoznanie z nową Podstawą Programową  Kościoła Katolickiego.

 • Katecheza tożsamości chrześcijańskiej - podstawa programowa nauczania religii - charakterystyka wymagań ogólnych, treści oraz wymagania szczegółowe.

 • Wskazania dla katechetów:

 • Prowadząca: Bogumiła Rzepnicka, Anna Domurat

 • Organizator: Anna Domurat

 • Koszt: bezpłatne

„Sieć ekspertów programu DELFORT”

 

Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Goethe-Institut w Warszawie zapraszają nauczycieli języka niemieckiego na szkolenie w języku niemieckim: Realioznawstwo na lekcjach języka niemieckiego – w Intrenecie i za pomocą Internetu.

 

 Lider projektu: Krystyna Łuniewska 

 

Tytuł

Realioznawstwo na lekcjach języka niemieckiego –
w Internecie i za pomocą Internetu

Adresat

Szkolenie adresujemy do czynnych zawodowo nauczyciele języka niemieckiego pracujących w placówkach systemu edukacji (oferta nie dotyczy lektorów i nauczycieli akademickich)

Miejsce

Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji
ul. Polna 16
18-400 Łomża

Nabór

Otwarty, decyduje kolejność zgłoszeń

Typ szkolenia

Warsztaty

Opis

Treści krajoznawcze stanowią integralną część nauczania języka niemieckiego w polskich szkołach. Cyfrowe media oraz cyfrowe narzędzia umożliwiają realizację celów dydaktycznych w tym zakresie w inny niż dotychczas sposób. Żaden klasyczny podręcznik nie może konkurować z jakością i aktualnością treści dostępnych w Internecie. Tym ważniejsze jest, aby nauczyciele posiadali umiejętność krytycznego i adekwatnego ze względu na osobę odbiorcy doboru tych treści oraz ich adaptacji na potrzeby zajęć lekcyjnych.

Chcielibyście Państwo wzbogacić swój warsztat dydaktyczny oraz wprowadzić treści krajoznawcze i nowe propozycje na lekcji języka obcego? Czy życzeniem Państwa jest, aby uczniowie dowiedzieli się więcej na temat Niemiec? Jeśli tak, serdecznie zapraszamy na warsztaty!

Data rozpoczęcia

23.03.2019 r. godz. 10.00 - 13.15

Kontakt:

Lider: Krystyna Łuniewska

Mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dodatkowe informacje

Szkolenie jest bezpłatne.

 

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa

20.03.2019 r.

Zapisz się

https://szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaTermin


KONKURS RECYTATORSKI

"Znam ziemię łomżyńską"

 

            I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży oraz Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży serdecznie zapraszają nauczycieli i młodzież do wzięcia udziału w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem:

 „ZNAM ZIEMIĘ ŁOMŻYŃSKĄ”

 

   

 

 

 

Celem konkursu jest upowszechnienie wśród uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej wiedzy o ziemi łomżyńskiej i jej okolicach. Szczegółowe informacje podane są w regulaminie konkursu, który zamieszczony jest także na stronach: http://1lo.lomza.pl/ i http://lcre-lomza.webd.pl/.

 

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 20 marca 2019 roku na e–mail podany przez organizatora: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub listownie na adres szkoły: I Liceum Ogólnokształcące w Łomży, 18- 400 Łomża, ul. Bernatowicza 4, z dopiskiem – Konkurs Recytatorski - ”ZNAM ZIEMIĘ ŁOMŻYŃSKĄ”.  

Konkurs odbędzie się dnia 27 marca 2019 roku o godzinie 10.00 w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

Wszyscy recytatorzy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, najlepsi wykonawcy uhonorowani zostaną nagrodami rzeczowymi za I, II i III miejsce oraz wyróżnieniami.  Organizator przewiduje możliwość przyznania wyróżniającemu się uczestnikowi Grand Prix.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Koordynator konkursu:  nauczyciel bibliotekarz I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, Dorota Przestrzelska - 608 776 409 oraz Sylwia Lutostańska - 502 120 770

Sylwia Lutostańska - daradca zawodowy ŁCRE

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Łomża, dnia 11. 02. 2019r.


Myślenie wizualne

w pracy nauczyciela języka obcego

22.03.2019r.
spotkanie otwarte

 

        Zapraszamy na spotkanie nauczycieli języków obcych wszystkich typów szkół, podczas którego przybliżymy temat wykorzystania myślenia wizualnego w pracy językowca. Porozmawiamy o tym jak współczesny uczeń koduje informacje, jak możemy mu w tym pomóc wykorzystując kanał wizualny na lekcjach języka obcego i jakie to przynosi korzyści obu stronom. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Zając-Malinowska, nauczyciel języka angielskiego, trener skutecznej nauki i myślenia wizualnego.

Spotkanie ma charakter otwarty i jest bezpłatne.

Zapraszamy do Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w piątek 22 marca, w godz. 16.00 -17.00.

 


IV Miejska Giełda szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych
05.03.2019
 
 
           5 marca 2019 r. Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży zorganizowało  IV Giełdę  Szkół Ponadgimnazjalnych /Ponadpodstawowych, nad którą  patronat honorowy objął Prezydent Miasta Łomża Pan Mariusz Chrzanowski.  ŁCRE organizuje  ją z myślą o rodzicach i uczniach III  klas gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej. Targi  mają na celu ułatwienie  gimnazjalistom i ósmoklasistom podjęcia decyzji o dalszym kształceniu, a  wystawiającym się szkołom dotarcie do jak najszerszej rzeszy kandydatów.  

O godzinie 11.00 Hala Sportowa im. Olimpijczyków Polskich  wypełniła się po brzegi uczniami z łomżyńskich szkół oraz  szkół ościennych, m.in. z Nowogrodu, Zbójnej, Wizny, Miastkowa, Śniadowa, Kolna, Grabowa, Turośli czy Rajgrodu.  Zebranych gości powitał Pan Andrzej Stypułkowski - Zastępca Prezydenta Miasta Łomża. Obecny był również Naczelnik Wydziału Oświaty Pan Paweł Piwowarski, a także przedstawiciele pracodawców, samorządowców oraz dyrektorzy szkół.

W godzinach 11.00-14.30 ponad 2500 uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców odwiedziło Targi. W tym roku wystawiły się 22  szkoły i placówki oświatowe.  Oprócz łomżyńskich szkół swoje stanowiska  prezentowały  szkoły z Marianowa i Moniek. Ciekawe prezentacje oraz organizacja stoisk, wykorzystanie multimediów, robotów, pokazy barmańskie i  sprzętu technicznego, degustacje przygotowywanych przekąsek zachęcało młodzież do odwiedzania  kolorowych stanowisk.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko organizatora. Doradcy  z ŁCRE w Łomży wykonywali testy predyspozycji zawodowych, prowadzili indywidualne rozmowy, aby pomóc niezdecydowanym wybrać szkołę marzeń. Testy wykonać  można było również u doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP.

Na Giełdzie czuć było  atmosferę  zaangażowania,  ciekawości, rywalizacji i zabawy...

Uczniowie z dużym zaangażowaniem odwiedzali stoiska, bo niewątpliwie  to jedyna okazja, aby zapoznać się z ofertą wszystkich lokalnych szkół ponadgimnazjalnych z  Łomży i okolic.

Bardzo duża frekwencja uczniów oraz różnorodność wystawiających się szkół  są potwierdzeniem słuszności organizacji takich imprez.

 

Sylwia Lutostańska

Doradca zawodowy Łomżyńskiego Centrum rozwoju Edukacji w Łomży

Wspomnienia ze szkolenia
 
 
 

W warsztacie o emocjonalności dzieci młodszych aktywnie uczestniczyli nauczyciele uczący w klasach I-III oraz wychowawcy przedszkoli. Podczas spotkania prezentowana była między innymi koncepcja terapii skoncentrowanej na rozwiązanych (TSR), której  podstawowe założenia i filozofia upowszechniły się na tyle, że znalazły zastosowanie edukacji oraz świadczeniach opiekuńczych.

Model TSR koncentruje się na następujących przesłankach:

 • Jeśli coś działa, rób tego więcej.
 • Jeśli coś nie działa, nie rób tego więcej – rób coś innego.
 • Jeśli coś się nie zepsuło – nie naprawiaj tego.

Szkolenie w Bursie Szkolnej nr 2 w Łomży


         W Tłusty Czwartek 2019 roku pracownicy Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży podnosili swoje kompetencje podczas szkolenia „Trudna sytuacja? Odpowiedzią komunikacja!” prowadzonego przez Annę Borawską z Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji.

        Warsztat poświęcony był barierom w komunikacji na linii wychowawca – rodzic. Uczestnicy szkolenia starali się odnaleźć odpowiedź na pytanie o przyczyny trudności w porozumiewaniu się z rodzicami wychowanków bursy. Dowiedzieli się, że komunikaty werbalne bywają różnie interpretowane przez odbiorcę (często niezgodnie z intencją nadawcy), co jest źródłem nieporozumień i może prowadzić do konfliktów. Dzięki uświadomieniu sobie tych procesów  i głębokiej refleksji można uniknąć tak zwanych „sytuacji trudnych”, a jeśli już przyjdzie nam stawić im czoła, narzędzia asertywnej komunikacji mogą się okazać bardzo pomocne. Uniwersalną receptą na kłopoty w porozumiewaniu się z rodzicami wychowanków jest właśnie cierpliwość i efektywna komunikacja.

        Serdecznie dziękuję Pani Dyrektor Barbarze Zawrotnej i wszystkim pracownikom Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży za zaproszenie i życzliwą atmosferę podczas szkolenia!

 

Anna Borawska


Współpracujemy z :