Reklama
Reklama

ZAPROSZENIE

 

     Serdecznie zapraszamy na Uroczystą Inaugurację  Akademii Sześciolatka 2015/2016 (VI edycja), która odbędzie się w dniu 06. listopada 2015 r. o godz. 9:00 (I grupa) oraz 10:30 (II grupa) w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przy ul. Akademickiej 1 (nowe budynki).

 Tegoroczna edycja AS, tak jak w poprzednim roku, prowadzona będzie we współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży z Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji.

Podczas Inauguracji dzieci zostaną pasowane na „Studenta Akademii Sześciolatka” przez JM Rektora PWSIiP.

 

 

Anna Borawska
doradca zawodowy ŁCRE

 


 

Spotkanie z zagranicznymi studentami - uczestnikami projektu "Studenci Erasmus+
w łomżyńskiej szkole"
 
     W czwartek 22.10.2015 odbyło się kolejne spotkanie z zagranicznymi studentami, uczestnikami projektu "Studenci Erasmus+ w łomżyńskiej szkole" organizowanego przez ŁCRE w Łomży. Trwają prace nad prezentacjami i ustalaniem terminarza wizyt w szkołach i przedszkolach. Już wkrótce studenci z Turcji i Hiszpanii pojawią się na lekcjach w łomżyńskich placówkach oświatowych.
 

 

Anna Borawska
doradca zawodowy ŁCRE


 

 KOMUNIKAT !

W związku z rosnącym zainteresowaniem konkursem:

                                                  "Najciekawszy scenariusz  projektu edukacyjnego"

i Państwa sugestiami wydłużamy termin składania scenariuszy do dnia 31.12.2015r.

 

KONKURS

Wszystkich nauczycieli , wychowawców przedszkoli , szkół , burs, doradców metodycznych i konsultantów  ośrodków doskonalenia oraz studentów kierunków pedagogicznych serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie :

 Najciekawszy scenariusz  projektu edukacyjnego”

Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji konkurs organizuje wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Łomży.  Regulamin konkursu znajduje się (tutaj)

Termin nadsyłania scenariuszy upływa z dniem 30.10.2015 roku


 

UWAGA!
W związku z dużym zainteresowaniem konkursem MPK'owo Dowcipowo, wydłużamy termin zakończenia konkursu do dnia 31.12.2015r. 
 
MPK'owo Dowcipowo
 Wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców zapraszamy do udziału w konkursie.
 


 

W ramach programu propagowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wzajemnej życzliwości w przestrzeni publicznej, a szczególnie w komunikacji miejskiej ogłaszamy konkurs na najlepszy żart dotyczący MPK. Zależy nam na promowaniu sympatycznych, mądrych, życzliwych zachowań międzyludzkich i piętnowaniu niewłaściwych. A wszystko na wesoło!

Organizatorami są: „Ja i Ty” - Stowarzyszenie Ludzi Pozytywnie Naznaczonych, Galeria Kreatywna, Nasza Łomża - portal i telewizja, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i oczywiście Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ZB w Łomży.

Od 25 lipca do 31 września 2015r. można przesyłać prace wykonane w dowolnej technice – np. literackie, plastyczne, muzyczne. Udział w konkursie może wziąć mieszkaniec Łomży lub powiatu łomżyńskiego, który ukończył 13 lat i choć raz w życiu jechał autobusem MPK w Łomży J. Jeśli więc macie pomysł na to, jak ubarwić odrobiną humoru relacje z autobusowych albo drogowych doświadczeń - zapraszamy!

W konkursie przewidujemy przyznanie wielu nagród i wyróżnień, a po jego zakończeniu udostępnienie szerokiej publiczności łomżyńskiej najciekawszych prac.

Dokładny regulamin konkursu dostępny jest [tutaj] oraz na stronach internetowych:

stowarzyszeniejaity.lomza.pl i naszalomza.pl

Dokument do wydruku i wypełnienia: [PDF] [DOC]
Regulamin konkursu: [PDF] [DOC]


Zaproszenie
 
          W dniu 17 listopada 2015r. w siedzibie ŁCRE ul. Polna 16 o godzinie 1600 odbędzie się spotkanie nauczycieli fizyki szkół ponadgimnazjalnych. W programie spotkania :
  • nowa matura 2016 z fizyki
  • ocena opisowa w informacji zwrotnej dla ucznia (elementy oceniania kształtującego)
Zapraszamy !

Florystyka w Banku Pomysłów

 

          27 października 2015r odbyły się drugie w tym roku szkolnym warsztaty rękodzieła. Zajęcia prowadziła pani Ewa Białek, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży. Pani Ewa ukończyła szkołę florystyczną. W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych, podzieliła się z uczestniczkami umiejętnością komponowania wiązanek nagrobnych. Sztukę projektowania wiązanek na bazie floretu i igliwia można z powodzeniem wykorzystać układając kompozycje roślinne na przeróżne okazje. W efekcie twórczej pracy powstały różnorodne, przepiękne dekoracje roślinne, o czym można przekonać się oglądając załączone zdjęcia.

galeria zdjęć

 

Ewa Frołow


PROJEKT „MÓJ ZAWÓD, MOJE POWOŁANIE –

Z WIZYTĄ U BRACI KAPUCYNÓW”

Wybór drogi życiowej nie jest łatwy… Kim zostać w przyszłości? Lekarzem? Prawnikiem? Nauczycielką? Fryzjerką? Pielęgniarką? Mechanikiem? A może… zakonnikiem?

Bracia Mniejsi Kapucyni zapraszają uczniów wraz z opiekunami (katechetami, wychowawcami) do swojego klasztoru w Łomży.

Podczas wizyty Ojcowie i Bracia opowiedzą o swojej drodze powołania oraz o tym, jak wygląda dzień z życia zakonnego. Oprowadzą po klasztorze, ogrodach kapucyńskich, odpowiedzą na pytania dzieci.

Nauczycieli, katechetów, wychowawców z łomżyńskich szkół zainteresowanych zorganizowaniem wizyty grupy uczniów w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży prosimy o kontakt z Anną Borawską, doradcą zawodowym Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 86 218 05 44

Przedsmak wizyty można poczuć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=5hVcdJS_4gk

 

Zapraszamy!


PROJEKT „STUDENCI ERASMUS+ W ŁOMŻYŃSKIEJ SZKOLE”

Projekt polega na przeprowadzeniu w łomżyńskich placówkach oświatowych (szkołach wszystkich poziomów, przedszkolach,  bursach) lekcji z udziałem studentów-stypendystów Programu Erasmus+.

W bieżącym semestrze roku akademickiego 2015/2016 są to studenci pochodzący z Turcji,  Hiszpanii, Afganistanu i Turkmenistanu.

Podczas lekcji zagraniczni studenci opowiadają o motywach podjęcia decyzji o wzięciu udziału w Programie Erasmus+ oraz dlaczego wybrali właśnie nasz kraj na miejsce odbycia studiów zagranicznych.

Jednocześnie zachęcają uczniów do nauki języków obcych, przedstawiają ich narodowy system edukacji, wskazując na różnice i podobieństwa do polskiego systemu oświaty.

Opowiadają o kulturze kraju, z którego pochodzą, jego historii, geografii, kulinariach, związkach z Polską. Odpowiadają również na pytania uczniów i nauczycieli dotyczące ich kraju i Programu Erasmus+.

Nauczycieli zainteresowanych zaproszeniem studentów Erasmus+ na lekcję do własnej szkoły prosimy o kontakt z Anną Borawską, doradcą zawodowym Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 86 218 05 44

 

 

 

Anna Borawska


Sesja  edukacyjno – doradcza  dla pedagogów i psychologów

miejskich placówek oświatowych

         

     Dnia 26 października 2015 roku odbyła się  druga w  roku szkolnym 2015/2016 sesja edukacyjno – doradcza, na której z doradcami zawodowymi ŁCRE spotkali się  pedagodzy i psycholodzy z miejskich placówek oświatowych..

Podczas spotkania została poruszona następująca tematyka:

- „Łomżyński Rynek Pracy. Krajowy Fundusz Szkoleniowy” – opracowanie i przedstawienie przez zaproszonego doradcę zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży – Panią Anną Dobrowolską;

- zaproponowanie konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych: „Stare zapomniane zawody naszego regionu”;

- przekazanie informacji dotyczących organizacji Łomżyńskiej Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych;

- zaproponowanie ćwiczeń doradczych dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wykorzystania na zajęciach z wychowawcą klasy.

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze.

 Termin kolejnego spotkania ustalono na 3 grudnia 2015 roku. W związku z sugestiami uczestników sesji, na kolejne spotkanie zostanie zaproszony kurator zawodowy  Sądu Rejonowego w Łomży.

        Dziękujemy naszym miłym gościom za udział w  spotkaniu.

Pliki do pobrania :

Przydatne linki :

http://www.polskawliczbach.pl/powiat_lomzynski#rynek-pracy

http://www.polskawliczbach.pl/Lomza

http://www.obserwatorium.up.podlasie.pl/

http://www.pup.lomza.pl/

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/0,90443.html?gclid=CJGClraW2MgCFWT3wgod-VoGLw

http://rynekpracy.pl/

 

 

                                                                                           galeria zdjęć

Marzena Wasilewska

Anna Borawska

Mariola Milewska


Zaproszenie na wystawę

W Bibliotece Pedagogicznej w Łomży przez cały październik można oglądać wystawę prac wykonanych w ramach warsztatów Bank Pomysłów. Zachęcam do zatrzymania się przy ekspozycji zarówno czytelników biblioteki, jak też do wizyty w celu obejrzenia wyrobów oraz galerii zdjęć dokumentujących pięć lat bankowych spotkań.

 

                                                                                                                        galeria zdjęć

 

Ewa Frołow


Współpracujemy z :