Reklama
Reklama

„ABC zdrowego dziecka” – zajęcia dla uczestników Akademii Sześciolatka

Na przełomie lutego i marca 2016 roku w przedszkolach i szkołach podstawowych odbyły się zajęcia uzupełniające tematykę poruszaną podczas ostatniego spotkania w PWSIiP w ramach Akademii Sześciolatka. Uczestniczyły w nich 343 osoby – dzieci z:

·         Niepublicznego Przedszkola „Mały Artysta” w Łomży (3 grupy - Pszczółki, Mali odkrywcy, Smerfy),

·         Publicznego Przedszkola Nr 10 w Łomży (2 grupy - Tropiciele, Bystrzaki),

·         Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Słoneczko” w Łomży (2 grupy – Elfy, Krasnale),

·         Publicznego Przedszkola Nr 5 w Łomży (2 grupy – czwarta i piąta),

·         Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łomży (3 grupy – 0A, 0B, 0C),

·         Szkoły Podstawowej w Jedwabnem (3 grupy – 0A, 0B, 0C),

·         Publicznego Przedszkola TWP „Pinokio” w Łomży (2 grupy – Leśne duszki, Elfy),

·         Publicznego Przedszkola Nr 1 w Łomży (grupa Tygryski).

 

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii lalki Petronelki, aby następnie udzielać jej porad na temat zdrowego odżywiania. Chętnie wzięły udział w wyścigu po zdrowie, kalamburach, quizie i wielu innych zabawach oraz dyskusji, których rezultatem było stworzenie kanonu zasad zdrowego trybu życia. Młodzi żacy nauczyli się również nowej piosenki i wierszyka, w rytm którego odbyli gimnastykę. Na zakończenie spotkania dzieci sumiennie wypełniały karty pracy z ćwiczeniami dotyczącymi podejmowania decyzji, które wpływają na zdrowie człowieka.

 

doradca zawodowy ŁCRE

Anna Borawska

 

DORADCY ZAWODOWI ŁCRE NA XVI GIEŁDZIE POMYSŁÓW NA ŻYCIE

Dnia 08.03.2016r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży odbyła się XVI  Giełda pomysłów na życie. Z zaproszenia na giełdę skorzystali doradcy zawodowi Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji, po to, aby wspomóc młodzież w wyborze jak najlepszej, dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Doradcy zawodowi ŁCRE na dwóch stanowiskach komputerowych badali predyspozycje zawodowe   uczniów  odwiedzających giełdę . Za pomocą testów w wersji papierowej uczestnicy giełdy mogli określić  samoocenę, stopień kreatywności, przedsiębiorczości, umiejętność organizacji czasem, asertywność, radzenie sobie ze stresem. Dla większości uczniów  wyniki testów nie  były  zaskoczeniem, tylko potwierdzeniem ich przekonań. Przy stoisku  ŁCRE przez cały czas trwania giełdy można było spotkać uczniów chętnych do przebadania się  proponowanymi przez doradców zawodowych testami.

Uczestnicy Giełdy mieli również możliwość skorzystania z indywidualnej porady doradczej oraz umówienia się na takową poradę w dogodnym dla siebie terminie w siedzibie Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży przy ul. Polnej 16. Z rozmów prowadzonych z uczniami oraz nauczycielami wynika, że  środowisko edukacyjne dostrzega ważność doradztwa zawodowego w obecnych czasach. Zauważa, że młodzież  tego potrzebuje, gdyż  doradztwo młodzieży to inwestowanie w przyszłe kadry.

 

 

 
                                                                                                                                                    Doradcy zawodowi ŁCRE

 

 Jak pomóc uczniom osiągnąć płynność w mówieniu i pisaniu ?

              27 lutego w Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji odbyły się warsztaty skierowane do nauczycieli języka niemieckiego:  Jak pomóc uczniom osiągnąć płynność w mówieniu i pisaniu? Warsztaty prowadziła Pani Krystyna Łuniewska, konsultant  ds. języka niemieckiego w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, ekspert  ogólnopolskiego  programu doskonalenia nauczycieli języka niemieckiego  DELFORT

W trakcie warsztatów nauczyciele wypróbowali krótkie, pięciominutowe  aktywności językowe dla małych i dużych grup, angażujące umysł i ciało oraz pozwalające na trenowanie w wesoły sposób sprawności spontanicznego i płynnego mówienia.

Uczestnicy warsztatów wymienili doświadczenia na temat możliwości rozwijania sprawności mówienia i pisania w języku obcym Wypróbowali też wiele zadań i ćwiczeń aktywizujących  uczniów do pisania.

Podsumowując spotkanie nauczyciele podkreślali, że zarówno mówienie , jak też pisanie mogą być  przyjemnym, kreatywnym i  rozwijającym zajęciem i deklarowali, że na swoich lekcjach wykorzystają wiele z zaproponowanych ćwiczeń.

 

 
                                                                                                                                                                            Anna Modzelewska
                                                                                                                                                                             ŁCRE

 

Bank Pomysłów – Powrót do techniki decoupage

23 lutego 2016r pani Ewa Gąsiorowska przeprowadziła warsztat w ramach Banku Pomysłów. Wróciliśmy do techniki decoupage. Tym razem zastosowaliśmy papier ryżowy, który nadał specyficzną fakturę naszym wytworom. Powstały, jak zawsze, cuda i cudeńka, które można obejrzeć w galerii.

 


 

Ewa Frołow


 
 
Doradcy zawodowi Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży serdecznie zapraszają uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
 
,,ZAWODY NASZYCH PRZODKÓW”

Celem konkursu jest rozpowszechnienie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy  edukacyjno – zawodowej, przypomnienie starych, zapomnianych zawodów wykonywanych przez naszych  przodków w  Łomży i okolicach.

             Prosimy nauczycieli plastyki o rozpowszechnienie informacji o konkursie, zaangażowanie uczniów, pobudzenie ich kreatywności oraz zebranie wykonanych prac w terminie do 21.03.2016r. i przesłanie na adres ŁCRE w Łomży do dnia 31.03.2016r.

             Najlepsze prace zostaną nagrodzone i wyróżnione. Podsumowanie konkursu odbędzie się 14 kwietnia 2016 r. w siedzibie ŁCRE w Łomży.

 

W załączeniu:

- regulamin konkursu; 

Spotkanie z ekslibrisem

17 lutego 2016r uczestniczki warsztatów Bank Pomysłów wzięły udział w warsztatach „Sztuka tworzenia ekslibrisu”. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Łomży. Warsztaty prowadził pan Juliusz Szczęsny Batura - augustowski artysta i nauczyciel, twórca i kolekcjoner ekslibrisów. Na początku uczestnicy dowiedzieli się nieco o historii znaku własnościowego książki i obejrzeli ekspozycję prac prowadzącego. Następnie każdy zaprojektował i wykonał swój pierwszy w życiu ekslibris. Dziękujemy za zaproszenie na warsztaty. Próbki prac można obejrzeć w naszej galerii.

 

 

 

Ewa Frołow


 
Zaproszenie na szkolenie
27.02.2016 

Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Goethe-Institut w Warszawie zapraszają nauczycieli języka niemieckiego na szkolenie w języku niemieckim w ramach projektu „Sieć ekspertów programu DELFORT”:

Jak pomóc uczniom osiągnąć płynność w mówieniu i pisaniu?   

 

Adresat: Nauczyciele języka niemieckiego wszystkich typów szkół

Miejsce: Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży, ul. Polna 16, 18-400 Łomża

Prowadzący: Krystyna Łuniewska

Data Rozpoczęcia: 27.02.2016 godz. 10.00-13.15

Dodatkowe informacje: Szkolenie jest bezpłatne, ograniczona ilość miejsc - decyduje kolejność zgłoszeń

 

Rejestracja pod adresem:  http://szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaSzkolenie/1478


 

ABC zdrowego żywienia na Akademii Sześciolatka 

Blisko 600 studentów Akademii Sześciolatka miało okazję w czwartek 18.02.2016 roku poznać zasady zdrowego żywienia podczas spotkania w PWSIiP w Łomży.

Zajęcia zostały przygotowane przez pracowników i studentów Instytutu Technologii Żywności i Gastronomii.

Dzieci zbudowały piramidę zdrowego odżywiania i dowiedziały się, że warto wyrobić w sobie dobre nawyki żywieniowe, aby żyć długo i komfortowo.

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Sześciolatka już za miesiąc, a w międzyczasie w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych odbędą się zajęcia uzupełniające organizowane przez Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji.

 


 

Anna Borawska

doradca zawodowy ŁCRE

 

Edukacja ekonomiczna w Szkole Podstawowej w Jedwabnem

– zajęcia z cyklu Akademia Sześciolatka

        W piątek 12.02.2016 roku w Szkole Podstawowej w Jedwabnem odbyły się zajęcia uzupełniające tematykę poruszaną podczas Akademii Sześciolatka p.t. „ABC młodego finansisty”. Wraz z doradcą zawodowym ŁCRE dzieci z klas 0A, 0B, 0C i IA zgłębiały tajniki nauki zwanej ekonomią. Z dużym zaangażowaniem odgadywały zagadki oraz wzięły udział w zabawach edukacyjnych i dyskusji. Poznały też waluty innych państw i zasadę działania bankomatu. Okazało się, że dzieci doskonale wiedzą skąd biorą się pieniądze i dlaczego warto je oszczędzać.

        Przeprowadzone zajęcia były jednym z pierwszych kroków podejmowanych w celu dobrego przygotowania uczniów do podróży przez labirynt decyzji ekonomicznych. Dzieci zrozumiały jaki jest sens ludzkiej pracy i dlaczego należy ją szanować. Przez zabawę zostały zachęcone do racjonalnego dysponowania swoimi oszczędnościami.

Serdecznie dziękuję za zaproszenie i możliwość przeprowadzenia zajęć tak miłym odbiorcom.

 

 

 

Anna Borawska

doradca zawodowy ŁCRE


 

Współpracujemy z :